filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Emmy
1955
http://www.emmys.tv
Amerykańska Akademia Telewizyjna
Emmy
Najlepszy serial dramatyczny
wygrane
The United States Steel Hour
(1953)
nominacje
Four Star Playhouse
(1952)
Medic
(1954)
Studio One
(1948)
The Philco Television Playhouse
(1948)
Najlepsza aktorka występująca regularnie w serialu
wygrane
[Loretta Young]
Loretta Young
Letter to Loretta
(1953)
nominacje
Lucille Ball
Kocham Lucy
(1951)
Eve Arden
Our Miss Brooks
(1952)
Gracie Allen
The George Burns and Gracie Allen Show
(1950)
Najlepszy aktor występujący regularnie w serialu
wygrane
[Danny Thomas]
Danny Thomas
jako Danny Williams / Robert Browning we śnie w serialu
Make Room for Daddy
(1953)
nominacje
Jack Webb
Dragnet
(1951)
Richard Boone
Medic
(1954)
Jackie Gleason
The Jackie Gleason Show
(1952)
Najlepszy pojedynczy występ aktorki w serialu
nominacje
Ethel Barrymore
Climax!
(1954)
za odcinek "The Thirteenth Chair"
Dorothy McGuire
Climax!
(1954)
za odcinek "The Gioconda Smile"
Eva Marie Saint
The Philco Television Playhouse
(1948)
za odcinek "Middle of the Night"
Najlepszy pojedynczy występ aktora w serialu
wygrane
[Robert Cummings]
Robert Cummings
jako Danny Williams / Robert Browning we śnie w serialu
Studio One
(1948)
za odcinek "Twelve Angry Men"
nominacje
David Niven
Four Star Playhouse
(1952)
za odcinek "The Answer"
Thomas Mitchell
The Ford Television Theatre
(1952)
za epizod "The Good of His Soul"
Najlepiej napisany materiał dramatyczny
wygrane
Studio One
(1948)
Reginald Rose
za odcinek "Twelve Angry Men"
nominacje
Climax!
(1954)
David Dortort
za odcinek "An Error In Chemistry"
Medic
(1954)
James E. Moser
za odcinek "White Is The Color"
The Philco Television Playhouse
(1948)
Paddy Chayefsky
Najlepiej napisany materiał komediowy
nominacje
Kocham Lucy
(1951)
Jess Oppenheimer
,
Madelyn Davis
,
Bob Carroll Jr.
Mister Peepers
(1952)
James Fritzell
,
Everett Greenbaum
The Jack Benny Program
(1950)
Sam Perrin
,
Milt Josefsberg
,
George Balzer
,
John Tackaberry
Najlepsza aktorka drugoplanowa występująca regularnie w serialu
wygrane
[Audrey Meadows]
Audrey Meadows
jako Alice Kramden w serialu
The Jackie Gleason Show
(1952)
nominacje
Vivian Vance
Kocham Lucy
(1951)
Jean Hagen
Make Room for Daddy
(1953)
Marion Lorne
Mister Peepers
(1952)
Bea Benaderet
The George Burns and Gracie Allen Show
(1950)
Najlepsza muzyka w telewizyjnym programie dramatycznym lub rewiowym
wygrane
Light's Diamond Jubilee
(1954)
Victor Young
Najlepsza oryginalna muzyka napisana dla telewizji
wygrane
Dragnet
(1951)
Walter Schumann
nominacje
Amahl and the Night Visitors
(1951)
Gian Carlo Menotti
Light's Diamond Jubilee
(1954)
Victor Young
Shower of Stars
(1954)
Bernard Herrmann
za odcinek "A Christmas Carol"
Najlepsza reżyseria
wygrane
[Franklin J. Schaffner]
Franklin J. Schaffner
Studio One
(1948)
za odcinek "Twelve Angry Men"
nominacje
Roy Kellino
Four Star Playhouse
(1952)
za odcinek "The Answer"
Robert Florey
Letter to Loretta
(1953)
za odcinek "The Clara Schumann Story"
Alex Segal
The United States Steel Hour
(1953)
Ted Post
Waterfront
(1954)
za odcinek "Christmas on the Waterfront"
Najlepsza scenografia sfilmowanego programu
nominacje
Four Star Playhouse
(1952)
Duncan Cramer
Schlitz Playhouse of Stars
(1951)
Serge Krizman
za odcinek "The Roman and the Renegade"
Space Patrol
(1950)
Carl Macauley
The Adventures of Ozzie & Harriet
(1952)
Frank Durlauf
Najlepsze zdjęcia
wygrane
Medic
(1954)
Lester Shorr
za odcinek "I Climb The Stairs"
nominacje
Cavalcade of America
(1952)
Harold E. Stine
za odcinek "Night Call"
Dragnet
(1951)
Edward Colman
za odcinek "The Big Bible"
Letter to Loretta
(1953)
Norbert Brodine
za odcinek "The Clara Schumann Story"
Schlitz Playhouse of Stars
(1951)
George T. Clemens
za odcinek "The Roman and the Renegade"
Najlepszy aktor drugoplanowy występujący regularnie w serialu
wygrane
[Art Carney]
Art Carney
jako Ed Norton w serialu
The Jackie Gleason Show
(1952)
nominacje
Ben Alexander
Dragnet
(1951)
William Frawley
Kocham Lucy
(1951)
Gale Gordon
Our Miss Brooks
(1952)
Don DeFore
The Adventures of Ozzie & Harriet
(1952)
Najlepszy montaż telewizyjny
wygrane
Disneyland
(1954)
Lynn Harrison
,
Grant K. Smith
za odcinek "Operation Undersea"
nominacje
Four Star Playhouse
(1952)
Samuel E. Beetley
za odcinek "The Answer"
Schlitz Playhouse of Stars
(1951)
George Amy
za odcinek "The Roman and the Renegade"
Najlepszy odrębny program roku
wygrane
Disneyland
(1954)
za odcinek "Operation Undersea"
nominacje
Light's Diamond Jubilee
(1954)
Medic
(1954)
za odcinek "White is the Color"
Shower of Stars
(1954)
za odcinek "A Christmas Carol"
Studio One
(1948)
za odcinek "Twelve Angry Men"
Najlepszy program dla dzieci
wygrane
Lassie
(1954)
nominacje
Ding Dong School
(1952)
Kukla, Fran and Ollie
(1947)
Time for Beany
(1949)
Zoo Parade
(1950)
Najlepszy program dzienny
nominacje
The Betty White Show
(1977)
Najlepszy program rewiowy zawierający w sobie elementy rewii muzycznej
wygrane
Disneyland
(1954)
nominacje
The Jack Benny Program
(1950)
The Jackie Gleason Show
(1952)
Your Hit Parade
(1950)
Najlepszy serial kryminalny
wygrane
Dragnet
(1951)
nominacje
Foreign Intrigue
(1951)
I Led 3 Lives
(1953)
Racket Squad
(1951)
Waterfront
(1954)
Najlepszy serial przygodowy lub western
wygrane
Stories of the Century
(1954)
nominacje
Adventures of Wild Bill Hickok
(1951)
Annie Oakley
(1954)
Death Valley Days
(1952)
The Roy Rogers Show
(1951)
Najlepszy sytuacyjny serial komediowy
wygrane
Make Room for Daddy
(1953)
nominacje
Kocham Lucy
(1951)
Mister Peepers
(1952)
Our Miss Brooks
(1952)
Private Secretary
(1953)
The George Burns and Gracie Allen Show
(1950)
Wyróżnieni w roku 1955
Studio One
(
3/5
)
Disneyland
(
3/3
)
Dragnet
(
2/5
)
The Jackie Gleason Show
(
2/4
)
Make Room for Daddy
(
2/3
)
Medic
(
1/5
)
Letter to Loretta
(
1/3
)
Light's Diamond Jubilee
(
1/3
)
The United States Steel Hour
(
1/2
)
Lassie
(
1/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.