filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
KFF
1983
https://www.krakowfilmfestival.pl/
Krakowski Festiwal Filmowy
Złoty Lajkonik
Grand Prix w konkursie ogólnopolskim
wygrane
Protokół zniszczenia
(1982)
Jadwiga Zajiček
Srebrny Lajkonik
Nagroda specjalna
wygrane
Góra
(1983)
Grażyna Kędzielawska
Nagroda specjalna II
wygrane
Odloty
(1982)
Marian Cholerek
Satyra wymierzona we współczesnego chłopa, który, kiedy upada jego gospodarka, odlatuje do miasta.
Brązowy Lajkonik
Dokument
wygrane
Egzamin
(1982)
Cezary Pawłowski
Film animowany
wygrane
Film animowany
(1982)
Aleksander Sroczyński
Para bohaterów przeżywa przygody oparte na różnych gatunkach filmowych.
Film telewizyjny
wygrane
Żydowski grabarz
(1983)
Krzysztof Juśkiewicz
Najlepszy debiut
wygrane
Idzie Grześ przez wieś
(1982)
Andrzej Fidyk
Nagroda profesjonalna
Najlepsze zdjęcia
wygrane
Kilka opowieści o człowieku
(1983)
Krzysztof Ptak
Najlepszy scenariusz
wygrane
Kopalnia nad Czarną Hańczą
(1983)
Leszek Skrzydło
,
Ryszard Blaźniak
Najlepszy montaż
wygrane
Nur fur deutsche
(1982)
Teresa Czajkowska
Najlepsza dokumentacja ważnego tematu w filmie
wygrane
Być człowiekiem
(1983)
Julian Pakuła
Złoty Smok
Grand Prix w konkursie międzynarodowym
wygrane
Kilka opowieści o człowieku
(1983)
Bogdan Dziworski
Nagroda specjalna
wygrane
Tužim državu i sina
(1983)
Nikola Jovićević
Srebrny Smok
Nagroda Główna I
wygrane
Autótortúra
(1982)
Ferenc Cakó
Nagroda Główna II
wygrane
Crónica de una infamia
(1982)
Miguel Torres
Nagroda Główna III
wygrane
Zahrada plná plenek
(1982)
Drahomíra Vihanová
Brązowy Smok
Nagroda profesjonalna
wygrane
La plante
(1983)
Thomas Vámos
Nagroda profesjonalna III
wygrane
Dance of Death
(1983)
Dennis Tupicoff
Dyplom honorowy w konkursie międzynarodowym
Zdobywca
wygrane
Sproing!
(1983)
Lasse Keso
Nagroda Specjalna w konkursie międzynarodowym
Nagroda FIPRESCI (Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych)
wygrane
Tužim državu i sina
(1983)
Nikola Jovićević
Wyróżnienie C.I.D.A.L.C.
wygrane
Walter Ballhause - einer von Millionen
(1982)
Karlheinz Mund
Wyróżnienie C.I.D.A.L.C. II
wygrane
Bawiłem w Oświęcimiu
(1982)
Józef Gębski
Dokument przybliża okres z życia Xawerego Dunikowskiego, który poświęcony jest pobytowi w obozie koncentracyjnym na terenie Oświęcimia.
Wyróżnieni w roku 1983
Kilka opowieści o człowieku
(
2/2
)
Tužim državu i sina
(
2/2
)
Idzie Grześ przez wieś
(
1/1
)
Film animowany
(
1/1
)
Góra
(
1/1
)
Odloty
(
1/1
)
Bawiłem w Oświęcimiu
(
1/1
)
Autótortúra
(
1/1
)
Zahrada plná plenek
(
1/1
)
Crónica de una infamia
(
1/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.